Sağlık Haberleri

Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi Önemli mi?

Sağlık insan yaşamı için önemlidir. Sağlıklı yaşamak ya da sağlıklı yaşam insan hayatının daha konforlu geçmesi için bir gerekliliktir. Teknolojinin de gelişmesi ile ülkemizde sağlık alanında pek çok yenilikler ve gelişmeler yapılmıştır. Bu gelişmeler ve değişimler diğer ülkeler tarafından beğeni ile karşılanarak ülkemize sağlık alanında da ziyaretçi çekmeye başlamıştır.

Sağlık Turizmi olarak ülkemiz en son çıkan teknolojileri uygulayan ve gerek teknolojiyi gerekse diğer sağlık uygulamaları takip ederek zamanında kullanıma sokan bir pozisyondadır. Bu da sağlık turizminin gelişmesine ve daha da ileri pozisyona taşınmasını sağlamaktadır.

Sağlık Turizmi’nin Türkiye’ye Katkısı Var mı?

Sağlık insanlar için vazgeçilmez bir değerdir. Çevre ülkelerden bir takım insanların sağlıklarını geri kazanmaları için ülkemize gelip burada bir takım tıbbi müdahaleler yaptırmaları ise sağlık turizmi alanına girmektedir.

Son yıllarda popüler olan saç ekimi yöntemi buna verilebilecek bir örnektir. Dünyanın her bir yanından ülkemize gelen saç sorunu yaşayan kişiler ülkemizde saç ekimi yaptırarak hem de Türkiye’yi gezmektedirler. Bu da sağlık turizmine verilebilecek en güzel örneklerden birisidir.

Sağlık alanında yapılan hizmetlere sürekli bir yenisi eklenmektedir. “Uluslararası Hasta Çağrı Hizmeti” ise Sağlık Bakanlığının Sağlık Turizmi açısından atmış olduğu adımlardan birisidir. Uygulanan bu yöntem ile her dilden ve ırktan uluslararası seviyede iletişim gerçekleştirilerek hastalara bu konuda gerekli hizmet sağlanmaktadır. Gerekli görüldüğü taktirde randevu da oluşturularak hastanın ülkemize gelmesi ve sağlık turizmine katkıda bulunması amaçlanmaktadır.

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı