Sağlık Haberleri

Bu Test Nerede Yapılıyor? Akılcı Laboratuvar Kullanımı

Bu Test Nerede Yapılıyor?

Sağlık Bakanlığı’na istinaden Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Akılcı Laboratuvar Kullanımı kapsamında “Bu Test Nerede Yapılıyor?” sistemi  on-line olarak kullanılmaya başlandı.

Ülkemiz genelinde hizmet veren kamusal kurumlar ve kuruluşlar ile birlikte devlet üniversitelerinin bünyesinde tıbbi laboratuvar ve genetik hastalıklar tanı merkezi sorumlularınca ÇKYS‘ne yani Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi‘ne girilen test veriler sonucunda “Bu Test Nerede Yapılıyor?” sistemi oluşturularak hizmete sunuldu. Sisteme http://ckysweb.saglik.gov.tr/labtestlerapp/testlabara.aspx adresinden giriş yapılabilir.

Herhangi bir sağlık testinin ülke genelinde hangi illerde ve hangi kurumda yapıldığını saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz. Akılcı Laboratuvar Kullanımı kapsamında hizmete giren bu online işlem ile size en yakın kurumun telefon  bilgisini öğrenebilirsiniz.

 

Bu Test Nerede Yapılıyor? Nasıl kullanılır?

Hangi testin nerede yapıldığını gösteren sisteminin kullanımı aşağıdaki gibidir:

* Sistemin kullanımı için ilgili linkten sayfaya giriş yapıyorsunuz.
* Testin adını seçiyorsunuz.
* reCaptcha Güvenlik Doğrulaması’nı işaretleyip Laboratuvarı Bul düğmesine tıklıyorsunuz.

Bu Test Nerede Yapılıyor

Akılcı Laboratuvar Kullanımı Projesine istinaden her geçen yılda yeni online işlemler hzimete giriyor. Sağlık toplum için en önemli unsurlardan biridir. Sağlık Bakanlığı, toplum sağlığına gelişen teknoloji ile birlikte yenilikleri getirmek için çalışıyor. Online olarak yapılabilen ve zamandan oldukça fayda sağlamayı hedeflemiş projeler yavaş yavaş hizmete sunuluyor. Özellikli Sağlık Hizmeti gibi bu sistem de sağlık kapsamında getirilen yeniliklerin başında geliyor.

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı