Sağlık Haberleri

İşyeri Hekimi | E-Reçete Uygulaması

İşyeri Hekimi | E-Reçete Uygulaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 02.10.2017 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yayınladığı “Sgk Kurumsal Hekim Şifreli” ve “Güvenlikli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulaması 02.01.2018 tarihinden itibaren zorunlu hale geldi.

Artık İşyeri Hekimliklerinde de e-reçete geçerli olmuş ve reçeteler online olarak yazılmaya başlanmıştır. Altyapıyı henüz tamamlayamayan işyerlerinde ise reçeteler manuel olarak yazılmakta ancak reçete üzerinde “Sistem çalışmadığı için e-reçete düzenlenememiştir.” İbaresi bulunması zorunlu hale gelmiştir. İşyeri Hekimi şirket kaşesini reçeteye basmak ve imzalamak kaydıyla hastaya verebilmektedir.

Güvenlik Elektornik imzasını henüz alamayan İşyeri Hekimleri ise 01.03.2018 tarihine kadar SGK Kurumsal Hekim şifresi ile işlem yapmaya devam edebileceklerdir. Uygulmaya sorunsuz bir şekilde geçebilmek için tüm hekimlerin belirtilen adresten SGK Kurumsal şifresini alması gerekmektedir.

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı