Sağlık Haberleri

Sigara Bırakma Projesi

Sigara Bırakma Projesi

Sağlık Bakanlığınca, sigarayı bırakmak isteyenler için Sigara Bırakma Hattı Alo 171 en hızlı şekilde destek vermektedir. Bu hizmet Sigaray Bırakma Projesi kapsamında verilmektedir. İnsan sağlığı için zararlı olan sigaradan kurtulmak isteyenler vatandaşlar Alo 171’i arayarak, Sigara Bırakma Resmi internet sitesindeki formu doldurarak ya da en yakın  Sigara Bırakma Polikliniği‘ne giderek başvurabilir. Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında tamamen ücretsiz olan bu hizmet oldukça rağbet görmekte ve sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaktadır.

 

Portal üzerinde yayınlanan Bağımlılık Testi ile sigaraya karşı olan bağımlılık seviyenizi öğrenebilirsiniz. Portal,  sigara bırakma konusunda sizi manevi olarak hazırlamak açısından çok yararlı makaleler sunmaktadır.

 

Tütün ve Sigarayla Mücadele Kampanyası dahilinde, insanlar zararlı olan sigaradan bu birim desteği ile kurtulabilmekte, daha sağlıklı bir hayata kavuşmaktadırlar. Unutmayınız ki; sağlığımız bizim için önemlidir. Her bireyin sağlığına dikkat ederek ve sağlıklı yaşayarak mecazi anlamda kendine sağlık sigortası yapıyor olması gerekir.

 

 

Proje kapsamında Sigara Bırakma Poliklinikleri de hizmet vermektedir.

 

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı