Sağlık Haberleri

MHRS Randevu Nasıl Alınır?

MHRS, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılmış, kolay randevu alma sistemidir. Merkezi Hekim Randevu Sistemi‘nin kısaltmasıdır. Telefon ya da internet üzerinden herhangi bir  devlet hastanesine, polikliniğe ya da Aile Hekimi’ne randevu alınabilir.

MHRS Randevu Sisteminden Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Sisteme ilk giriş için üyelik almak gerekmektedir.

 

MHRS Resmi internet sitesi üzerinden Randevu Al butonuna tıklandıktan sonra açılan pencerede E-Devlet ile giriş seçeneği seçilebilir ya da Üye Ol seçeneği seçilerek öncelikle kimlik bilgileri ve sonrasında iletişim bilgileri doldurularak sisteme kayıt yapılır. Kayıt işlemi için T.C. kimlik belgesinin yanında bulundurulması gerekmektedir.

Bu işlem ilk kayıt için gereklidir, sonrasında sadece üye adı ve şifresi ile giriş yapılabilir.

Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra sisteme giriş yapıldığında karşımıza gelen ekranda sol taraftan tarih, il, ilçe, klinik, hastane ya da Semt Polikliniği seçilerek seçimleri yapılarak randevu arama işlemi yapılır.

Seçim işleminden sonra o tarihte uygun olan doktorlar Hekim sekmesinde görünecektir. Talep edilen Hekim seçildikten sonra alt bölümde ilgili randevu saatleri belirecektir.

Uygun olan seçim yapıldıktan sonra sağ üst bölümde müsait ve dolu olan randevu saatleri çıkacaktır. Buradan istenilen bir zaman seçildikten sonra Sonraki düğmesine basılarak randevu işlemine onay verilir ve kayıt edilmiş olur.

Randevu alınmak istenen birim Aile Hekimi ise; direkt olarak ekranın sağında bulunan tarih seçilerek uygun saatler arasından randevu alınabilir.

 

MHRS Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Rrandevu saatinden 15 dakika öncesine kadar iptal imkanı vardır. Bunun için MHRS’yte giriş yapıldıktan sonra sağ tarafta bulunan Randevu Geçmişi düğmesine tıklatılır. Listelenen randevular içerisinde iptal etmek istediğiniz randevuyu İptal düğmesine basarak iptal edebilirsiniz.

 

Randevu almak için MHRS Portal Girişi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı