DuyurularSağlık Haberleri

Poliklinikler 23:00’e Kadar Hizmet Verecek

Poliklinikler 23:00’e kadar hizmet verecek

Sağlık Bakanlığı, acil servislerde yaşanan yoğunluk nedeniyle yeni bir genelge yayınladı. Toplamda 63 adet Devlet Hastanesi’nde ayakta hastalar için Poliklinikler 23:00’e kadar hizmet verecek. 16 adet hastane İstanbul’dan olan uygulama hasta sayısı 1000 olan Türkiye genelindeki hastaneler için geçerli olacak.

Mesai dışı uzamış vardiya poliklinikleri uygulamasında, acile gelen ancak durumu acil olmayan hastaların polikliniğe yönlendirilmesinin esas amaç olduğu belirtildi. Genelde Ahmet Demircan imzası ile yayınlandı. Yeni düzenlenmenin 03 Şubat 2018 tarihinden itibaren başlayacağı Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş tarafından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen toplantıda açıklandı.

Uygulamaya göre bazı Uzman Hekimlerin mesai saatleri 16:00-23:00 olarak düzenlendi.

Haber ile detaylı bilgiyi Hürriyet haberinden öğrenebilirsiniz.

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı