Sağlıklı YaşamSebzeler & Meyveler

Kanseri Yenmek İçin Sofradan Eksik Etmemeniz Gerekenler

Kanseri Yenmek İçin Sofradan Eksik Etmemeniz Gerekenler

Yapılan araştırmalar neticesinde kanser ile savaşta oldukça etkili olan yiyeceklerin başında sebze, meyve ve baharatlar gelmektedir. Bu besinlerin içeriğinde kanser hücrelerinin öldürülmesine yardımcı olan maddeler bulunmaktadır. Bu grubun en başında olan meyve ve sebzeleri sizin için derledik:

İşte Kanser Tedavisine Yardımcı Yiyecekler

ELMA: Elmanın içinde bol miktarda quersetin maddesi vardır. Elmanın en fazla kabuğunda bulunan bu madde başta kalın bağırsak, meme, lösemi ve akciğer kanseri olmak üzere birçok kanser türünün vücutta oluşmasını engeller.

 

BÖĞÜRTEN:  Vücuttaki zararlı maddelerin temizlenmesine yardımcı olan böğürtlen iyi bir antioksidandır. Tansiyonu düşürür ve bedenin eski gücünü kazanmasını sağlar. Birçok kanser türünün tedavisine yardımcı olan böğürtlen ayrıca idrar sökücüdür ve kabızlığa iyi gelir.

 

TERE: Bağırsaklarda meydana gelebilecek kanser öncesi oluşumların kansere dönüşmesini engeller. Çiğ olarak tüketilmesi daha etkilidir.

 

KİVİ: Kivi ise E Vitamini ve Omega 3 açısından oldukça zengin bir meyvedir. Özellikle siyah küçük çekirdekleri kansere karşı etkilidir.

 

MANTAR: Nadir olarak az besinde olan D vitamini içermektedir. Özellikle meme kanserine karşı koruyucudur. Çünkü D Vitamini meme kanseri hücrelerinin bir numaralı düşmanıdır.

 

KIRMIZI BİBER: C vitamini ve Beta karoten açısından zengin olan kırmızıbiber, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun gücünü kazanmasını ve hastalıkla mücadele etmesini sağlar. Özellikle bulaşıcı hastalıklara karşı direnci arttırır ve sindirimi kolaylaştırır.

 

DOMATES: Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur ve kabızlığı giderir. Böbrek taşlarının düşürülmesinde etkilidir. Kalp hastalıklarına karşı koyucudur. Özellikle prostat kanseri hücreleri ile savaşmakta çok etkilidir.Cilde tazelik kazandırır yaşlanmayı geciktirir.

 

YEŞİL ÇAY: Yeşil çayın insan ömrünü uzattığı yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır. Anti bakteriyel etkisi vardır. Başta kanser olmak üzere kalp hastalıklarına, obeziteye ve alzheimer hastalığının tedavisine iyi gelir.

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı