Duyurular

Kurban Bayramı 2018 Arefe Günü Hastaneler ve Eczaneler Açık mı?

Arefe Günü Hastaneler ve Eczaneler açık mı?

2018 Kurban Bayramı boyunca hastaneler ve eczaneler açık olacak mı sorusunun detayları bu yazımızda. Kurban Bayramı 2018 Arefe Günü Hastaneler ve Eczaneler Açık mı? Kurban Bayramı tatili resmi olarak kamu görevlileri için 9 gün olarak belirlendi, dolayısıyla bayram tatili boyunca kamusal işyerleri kapalı olacak.

 

Hastaneler Bayramda Açık mı?

Kamu görevlileri tatili gereğince hastanelerde çalışmakta olan memurlar da bayramda izinli olacaklar. Acil servisler bayramda hizmet vermeye devam edecek. Sağlık sorunları için hastaneye gitmek isteyen hastalar, hastanelerin acil bölümlerinde muayene olabilirler.

Devlet hastanelerinde olduğu gibi özel hastanelerde de bayram tatili uygulaması geçerli olacak.

 

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi eczaneler için ikamet etmekte olduğunuz ilin Ecza Odası’na başvurarak gerekli bilgiyi almanız sizin için faydalı olacaktır. İstanbul Ecza Odası‘na linkten ulaşabilirsiniz.

İstanbul Nöbetçi Eczane Listesi

İstanbul Nöbetçi Eczaneler listesine  Sağlık Bakanlığınca yayımlanan linkten erişibilirsiniz. İstanbul Ecza Odası nöbetçi eczane listesine de linkten erişebilirsiniz.

 

2018 yılı Kurban Bayramı Arefe Günü ne zaman?

Kurban Bayramı 2018 Arefe Günü bu yıl 20 Ağustos 2018 Pazartesi gününe denk geliyor. Bayram boyunca nöbetçi eczaneler çalışacak. Hastaneler açık olacak. Aile Hekimlikleri kapalı olacak.

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı