Duyurular

Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi hizmete başladı

Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi hizmete başladı

Akıllı Bina” konseptiyle yapımı tamamlanan Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi hizmete başladı. Son teknolojik konforlu alt yapısı ile hastalara iyi bir hizmet sunmayı planlayan hastanede 62 adet poliklinik bulunuyor.

Büyükçekmece sahilinde bulunan ve ömrü dolan eski hastanenin yerine yeni lokasyonda hizmete giren Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi ulaşım kolaylığı ile adından söz ettiriyor. Hastane E5 kenarında ve stratejik bir konumda bulunuyor. İstanbul’da oldukça hızlı büyüme görülen ilçelerden biri olan Büyükçemece’ye ve çevredeki ilçelere de hizmet sunacak olan hastane toplamda 66.000 metrekare kapalı kullanım alanına sahip bir tesis.

 

Hastane Kapasitesi

235 yataklı hastanede 12 adet süit oda bulunuyor. 34 yataklı 4 adet yoğun bakım ünitesi hizmete sunuldu. Hastanede 12 adet ameliyathane ve doğumhane bulunuyor. Hizmete 18 adet poliklinikle başlayan hastane birkaç hafta sonrasında tüm sağlık branşları ile birlikte tam kapasite olarak hizmete devam edecek.

Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu’nun bir basın açıklamasında yaptığı açıklamaya istinaden “2018 İstanbul’da sağlık yatırımının en önemli yılı” olarak kabul ediliyor. Acil hizmetler kapsamında da hastanenin etkin bir tesis olacağı belirtildi.

 

Kaynak

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı