Duyurular

Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açılıyor

Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açılıyor

Alt yapısı 2012 senesinde başlayan bazı nedenlerden dolayı inşaatı tamamlanamayan Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Poliklinikleri Pazartesi günü hizmete başlayacak!

Hastane, 96.995 metrekare kapalı alanda kurulu. 350 adet yatak kapasitesi olan Sarıyer Hastanesi’nin  96 polikliniği, bulunurken 67 acil yatağı ve 12 ameliyathanesi ile hizmet verecek. Aynı zamanda 89 yoğun bakım ünitesi de hizmete hazır durumda.

Uzun yıllar hizmet vermiş olan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kadın doğum ve çocuk bölümlerinin tümünün ve diğer bölümlerinde bir kısmının en geç 11 Haziran’a kadar Sarıyer Çayırbaşı’nda yeni yerinde hizmete başlayacak. Tekrar birleşme olmayacak.

Yapılan açıklamalarda hastanelerin kapanmadığı, tam tersine yeniden yapılandırılarak büyütüldüğü belirtildi.

 

 

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhabalar ev hanimiyim22yasindayim lise mezunuyum hastanede calismak İstiyorum bilgi verebilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı