BitkilerDiyet

Antakya Biberi | Mesut Yar’ın Zayıflama Yöntemi

Antakya Biberi

Türkiye’de Hatay bölgesinde yetişen ve kilo verdirme de oldukça işe yarayan Antakya Biberi artık tüm Türkiye’de biliniyor. Küçük bir cin biberi olan Antakya biberi evlerde bu yörenin kadınları tarafından saksılarda yetiştiriliyor. Bunların yanı sıra oldukça şifalı bir ürün olan Antakya biberi kişiyi zayıflatmaya yarıyor. Tadı çok acı olmasına rağmen büyük bir iştahla yenen bu biber metabolizmayı hızlandırarak kişinin kilo vermesini ve yağ yakması sağlıyor. İnsanları hayrete düşüren bu bibere şüphe ile yaklaşan bir kesim, program sunucusu ve oyuncu Mesut Yar‘ın bu biberi kullanması ve zayıflaması ile şok oldular ve bu bibere karşı akıllarında bir sıkıntı kalmadı.

Antakya Biberi Faydaları

Birçok faydası bulunan Antakya biberi öncelikle metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur ve kişinin zayıflamasına yardımcı olur. Mide salgılarını olumlu yönde etkiler. Sindirim sistemini düzenler. Antioksidan özelliği göstererek kanserin oluşması engeller. Yüksek C Vitamini içererek vücut direncini arttırır.

Ne Kadar Tüketilmelidir?

Sağlıklı bir insan zayıflamak istiyorsa; bu biberden günde ortalama 5 tane yemesi durumunda vücut direnci artar. Hastalıklara karşı direnç kazanır. Kansere yakalanma riski azalır. Sindirim sistemi düzene girer. Antakya biberi birçok hastalığa ve sıkıntıya deva niteliğindedir.

Antakya Biberi Zararları

Tabi ki her şeyin yeteri kadarı makbuldür. Yani yeteri kadar ve doğru bir şekilde yenmelidir. Aşırı çok tüketilmesi durumunda dilin acı almacı tarafında tat kaybına neden olur ve çok tüketilmesi halinde kabızlığa neden olur. Oyuncu Mesut Yar Antakya biberini kullandı, 3 ay içerisinde gözle görülür bir değişiklik oluştu. Özellikle göbek ve kol bölgesindeki yağlardan kurtulan Mesut Yar,  kendisini bu biberi kullandıktan sonra çok daha sağlıklı hissettiğini söyledi. Birçok uzman doktora göre Antakya biberi Türkiye’de ki en önemli besin maddelerinden biri.

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı