Diyet

Zayıflama Eşofmanı

Zayıflama Eşofmanı

Spor yaparken zayıflama eşofmanları giyildiği takdirde insanın vücut sıcaklığını arttırarak egzersiz sırasında daha fazla terlemesine olanak sağlar. Fakat unutulmamalıdır ki; eğer egzersiz yapmıyorsanız terleme sadece vücuttaki suyun atılmasıyla alakalıdır ve kilo vermenizi etkilemez. Yani bir hafta boyunca zayıflama eşofmanı giyip tartıya çıktığınızda bir kilo eksik çıkmışsanız, bilin ki bu yağ değil vücuttaki suyun eksilmesidir.

Zayıflama eşofmanları genellikle boksörler ve güreşçiler tarafından müsabaka öncesi tartıda kilo fazlasının çıkmaması için kullanılır. Böylece vücuttaki su atılarak tartıda eksik kilo çıkması sağlanır. Fakat tartıldıktan hemen sonra içilecek su ile kaybedilen kilolar hemen geri alınabilir.

Sağlıklı Kilo Verme

Özet olarak bu tarz eşofmanlar sizi fazla terleterek yağ yakmanızı sağlamaz. Kilo vermenin tek yolu günlük yaktığınız kalorinin, aldığınız kaloriden fazla olmasını sağlamaktır. Bu da ancak iki yöntemle yapılabilir. Ya yediğiniz besinlerin toplam kalorisi metabolizma hızınızdan düşük bir değerde olacak ya da düzenli bir şekilde egzersiz yaparak aldığınız kaloriden daha fazlasını yakacaksınız. Bu ikisi dışında yapılan işlemlerde vücut enerji kaynağı olarak yağları kullanmaz ve dolayısıyla yağ yakmamış olursunuz. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

Zayıflama Eşofmanları Giymenin Sakıncaları

Vücudun çok fazla su kaybetmesi ciddi sağlık sorunlarına hatta ölüme dahi yol açabilir. Orta derecedeki su kayıplarında baş dönmesi ve sinirlilik hali görülebilir. Günlük su kaybı az bile olsa, bu kaybın uzun süreli olması durumunda organlarda ciddi hasarlar meydana gelebilir. Amerika Birleşik Devleti’nde birçok okulda sporcuların müsabakalardan önce zayıflama eşofmanları kullanması yasaklanmıştır.

Zayıflama Eşofmanları Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Spor yaparken zayıflama eşofmanı giymeyi düşünüyorsanız, makalemizde bahsettiğimiz uyarıları dikkate alın ve gün içerisindeki vücuda kazandırdığınız su miktarını muhakkak arttırın. Spor yapılırken toksinlerin vücuttan atılması için terlemek gereklidir. Fakat zayıflama eşofmanlarının birçoğu içeri hava geçirmediği için ter buharlaşmaz ve cilt yüzeyinde kalır. Bu yüzden spor yaparken zayıflama eşofmanları kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Yorgunluk, baş dönmesi gibi yan etkiler gözlemlendiğinde eşofmanı çıkarın ve su içip vücudun normal haline dönmesine yardımcı olun.

Etiketler

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı