Haberler

Hekimlerden Çılgın Çorap Kampanyası

Hekimlerden Çılgın Çorap Kampanyası

Sosyal medya üzerinden hekimler tarafından dünya genelinde başlayan “Çılgın Çorap” kampanyası son hızıyla sürüyor. Çalışma koşullarının ve saatlerinin artması, iş yüklerinin fazlalaşması neticesinde hekimler isyan algısını bu “Çılgın Çorap” kampanyası ile dile getiriyorlar. Hekimlerden Çılgın Çorap ittifakı renkli görüntülere neden oldu.

 

 

Hekimlerin çoğunluğu haftalık çalışma saatlerinin üzerinde görev yapmakta. Yoğun ve oldukça yorucu geçen çalışma saatleri neticesinde zaman zaman şiddet görmeleri de bu yoğunluğa eklendiğinde hekimler isyan etme noktasına geliyorlar. Hekimler için ortak mekanların yavaş yavaş kaldırılması da tetikleyici etkenler arasında yer alıyor.

Sosyal platformlarda başlatılan kampanya çığ gibi büyürken, “#crazysocks4docs” hashtag ile hekimlerin birbirinden ilginç çoraplarla çektiği resimler paylaşılıyor. Türk takipçiler #BaşımızaÇorapÖrmesinler hashtag ile de paylaşımı sürdürüyor.

Sağlık çalışanlarının da sağlığına dikkat çekilmek istenirken hekimlere şiddete hayır mesajları dikkat çekiyor!

Toprak Tozluoğlu

Bilgi Teknolojileri Uzmanı, üniversite mezunu. İnternet ve teknoloji üzerine tüm yenilikleri takip etmeyi seviyorum. Sağlık alanında topluma faydalı bilgiler aktarmak amacıyla Poliklinik Sağlık Portalı'nda özgün ve bilgi verici makaleler paylaşıyorum. İstanbul Devlet Hastaneleri ve Poliklinikleri'nin güncel haberlerini ziyaretçilerle paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı